Fload SB

14. januára 2012

Ďalšia hrozba na Facebooku

Na Facebooku sa objavuje ďalšie nebezpečenstvo zneužitie súkromných informácií. Na podvod upozornil Kaspersky Labs. Útočníci sa pokúšajú pod názvom Fącebooƙ Şecuriţy získať informácie o vašom hesle, kontrolnej otázke, ale aj o kreditnej karte. V správe sa píšte, že toto je posledné varovanie, účet bude čoskoro zablokovaný, pretože bol niekým nahlásený ako nevhodný. Vyzýva ku kliknutiu na odkaz.

facebook_chat_facebook_security

Po kliknutí na odkaz je používateľ presmerovaný na stránku podobnú Facebooku. Na nej je vyzvaný k vyplneniu osobných informácií, podobne ako pri registrácií. (meno, priezvisko, email, heslo, bezpečnostná otázka, dátum narodenia).

facebook_confirm_your_identity

Po odoslaní týchto informácií sa zobrazí výzva na zadanie “len” prvých 6 čísiel vašej platobnej karty. Zámienkou je potvrdenie vašej identity.

facebook_payment_verification

Posledným formulárom phishingovej stránky je zadanie platobných údajov. Čiže o.i. adresu používateľa, celé číslo platobnej karty, CVC/CVV kód, dátum exspirácie…

 

Potom sa stránka použije vašu profilovú fotografiu, aby vyzerala dôveryhodnejšie. Následne odošle priateľom také isté varovanie.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára